مطالب مرتبط با واژه 'اندیشه'

  نگاهی به نظریه ولایت فقیه امام

  از نظر امام حکومت اسلامی باید حکومت شرع و قانون الهی باشد و هیچ‌کس حق قانونگذاری ندارد. از این رو در دوران غیبت باید فقیه صاحب صلاحیتی به نمایندگی از امام، قرآن و سنت را اجرا کند.
  1398/12/2 00:49

  مدرسه فرزندان مقامات درباری

  محترماً به عرض عالی می‌رساند: مدرسه اندیشه که دارای دوره ابتدائی و متوسطه می‌باشد در خیابان اندیشه (داخل عباس آباد) واقع است. این مدرسه توسط هیئت روحانی دربار پاپ به اسم دون باسکو اداره می‌شود و مسئول ایرانی آن دکتر رضوانی قاضی دادگستری می‌باشد.
  1398/6/12 22:17

  علمانیت در اندیشه سیاسی سید جمال الدین اسدآبادی

  همبستگی دین و سیاست که امثال سید جمال مطرح می کردند به این معنی نبود که به قول کواکبی استبداد سیاسی به خود قداست دینی بدهد، بلکه برعکس به این معنی است که که توده مسلمانان دخالت در سرنوشت سیاسی خود را یک وظیفه و مسئولیت مهم دینی بشمارد. همبستگی دین و سیاست به معنی وابستگی دین به سیاست نیست، بلکه به معنای وابستگی سیاست به دین است...
  1395/3/14 21:38

  سیر تاریخ در اندیشه شیعه+جدول

  ادیان ابراهیمی معتقد به شروع تاریخ بشریت با تاریخ نبوت هستند. یعنی اولین انسان خود پیامبری آسمانی بود و پس از آن تاریخ بشریت، در زیر چتر تاریخ نبوت آغاز می‌شود. شیعه معتقد به امامت امامان دوازده‌گانه است، بنابراین از نظر تاریخی پیوندی عمیق با تاریخ امامت دا
  1394/9/28 17:07

  دومین شب سوگواره بر آستان اشک

  وای از آن دل که در آن داغ برادر باشد/ سوگواری حضار، موسیقی شعر میرشکاک شد+ تصاویر و اشعار

  با تمرکز به جایگاه دو بانوی اهل‌بیت حضرت ام‌کلثوم(س) و حضرت سکینه(س) شب دوم از بخش دوم شب‌های شعر سوگواره «بر آستان اشک» برگزار شد. در این مراسم استاد یوسفعلی میرشکاک ،علیرضا قزوه، محمود حبیبی کسبی، مهدی رحیمی، قاسم صرافان، شهاب خالقی ،حامد تجری، مهدی سهرابی و ... حضور داشتند.
  1393/9/7 19:34

  جلا‌ل؛ آن‌که هرگز در جا نزد

  سخن از شادروان جلال آل‌احمد، جلال آل قلم است؛‌مردی که در برهه حساس 15 خرداد 42 در صف بندی اردوی حسینی و یزیدی یک سو ملت بزرگ ایران به رهبری امام خمینی و دیگر سو رژیم دیکتاتوری پهلوی با همه امکانات سیاسی و نظامی و تبلیغاتی و خیل روشنفکران سلطنتی‌اش اردوی حسینی را برگزید، یعنی صف مردم و رهبری دینی آن را و ارزش و اهمیت جلال نیز همه در همین شجاعت و شهامت شگرفی است که در «انتخاب بزرگ» خویش انجام داد؛ در حریت فکری و سیاسی او و به دیگر تعبیر: ‌در «حر» بودن او.
  1393/6/18 18:08

  کاریکاتور/الهام بخش اندیشه‌های داعش

  جهالت اساس شکل گیری گروه‌های تروریست تکفیری است.
  1393/5/18 00:48
7