۳
plusresetminus
الیزابت دوم ملکه انگلستان که از جانب شاه ایران برای برگزاری جشنهای 2500 ساله شاهنشاهی به ایران دعوت شده بود اعلام نمود که در این جشن شرکت نخواهد کرد شایان ذکر است که رد کردن دعوت شاه از طرف ملکه انگلستان نتیجه فعالیتهای کنفدراسیون محصلین و دانشجویان ایرانی و فشار افکار عمومی مردم جهان می‌باشد.
سند/ کشورهایی که دست رد به سینه شاه زدند؟
 


گفتار رادیو بغداد پیرامون عدم شرکت سران کشورها در مراسم جشن دوهزار و پانصدمین سال بنیانگذاری شاهنشاهی رادیوی مزبور در تاریخ‌های 15 و 16/7/50 مطالبی به شرح زیر پخش نمود:

1- الیزابت دوم ملکه انگلستان که از جانب شاه ایران برای برگزاری جشنهای 2500 ساله شاهنشاهی به ایران دعوت شده بود اعلام نمود که در این جشن شرکت نخواهد کرد شایان ذکر است که رد کردن دعوت شاه از طرف ملکه انگلستان نتیجه فعالیتهای کنفدراسیون محصلین و دانشجویان ایرانی و فشار افکار عمومی مردم جهان می‌باشد.

2- پادشاه نروژ که بنا به دعوت شاه قرار بود در جشن 2500 ساله شاهنشاهی شرکت کند اعلام داشت که دعوت شاه ایران را رد نموده و برای شرکت در این جشن به ایران نخواهد رفت. شایان  ذکر است که قتل و شکنجه اخیر آزادیخواهان ایران باعث شده است که مردم نروژ به شرکت پادشاه در جشن سلاطین ایران اعتراض کنند و مانع شرکت پادشاه نروژ در این جشن گردند.

3- مارشال تیتو رئیس جمهوری یوگوسلاوی که برای شرکت در جشنهای 2500 ساله‌ به ایران دعوت شده بود این دعوت را نپذیرفته است.

4- اعلیحضرت بودئن پادشاه بلژیک که به دعوت رژیم ایران قرار بود در جشنهای 2500 ساله شاهنشاهی شرکت کند این دعوت را رد کرد. شایان ذکر است که در اثر فعالیتهای دانشجویان ایران خارج از کشور فشار افکار عمومی جهانیان تا کنون بسیاری از شخصیتهائی که دعوت شده‌اند از شرکت در این جشن ضد خلقی سرباز زده‌اند.

ارزیابی خبر:

مطالب بالا از رادیو بغداد پخش شده است

 
 
https://www.cafetarikh.com/news/36016/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما